Wszystkich Świętych

Dnia pierwszego listopada obchodzimy święto Wszystkich Świętych, a tuż po nim Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to czas poświęcony pamięci o tych, którzy już odeszli z tego świata. Wspominamy zarówno świętych, męczenników, jak i pozostalych zmarłych. Skupiamy się na modlitwie za ich dusze oraz szczególnie za dusze w czyśćcu cierpiące, za które w tym okresie możemy uzyskać odpust zupełny.

ODPUST ZA ZMARŁYCH

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę w dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego. Odpust ten może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące - tylko jeden raz w ciągu dnia.

Warunkiem do uzyskania odpustu jest:

- przyjęcie Komunii św.,

- modlitwa "Ojcze nasz", "Wierzę w Boga"

- modlitwa w intencji wyznaczonej przez Ojca Świętego.

Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej   w myśli pomodlą się za zmarłych zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten      w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.