Pielgrzymka

RELIGIJNE BOGACTWO BAŁKANÓW

PIELGRZYMKA AUTOKAROWA NA BAŁKANY – 9 DNI

BIURO PODRÓŻY ORLANDO TRAVEL SP. Z O.O.

UL. KS. J. POPIEŁUSZKI 2D, 32-050 SKAWINA | TEL. +48 12 276 24 39, +48 791 992 802 | E-MAIL: ORLANDO@ORLANDO.COM.PL

PIELGRZYMKI.PL | ORLANDO.COM.PL | TRAVELLING2POLAND.COM

MARIJA BISTRICA – MEDJUGORIE – WODOSPADY KRAVICA – MOSTAR – DUBROWNIK – KOTOR – BUDVA – REJS PO ZATOCE KOTORSKIEJ – VEPRIC – TROGIR – ZAGRZEB

| TERMIN: 26.06 - 04.07 2023

| CENA: ok. 2 790 PLN/os. – dla grupy 46 osób

| CENA: ok. 2 990 PLN/os. – dla grupy 36 osób

| PROGRAM:

Dzień 1: WYJAZD Z POLSKI

O ustalonej godzinie spotykamy się na wyznaczonym parkingu. Podstawienie autokaru i pakowanie bagaży. Następnie wyjedziemy w kierunku granicy. Przejazd w kierunku Chorwacji. Wieczorem przyjazd w okolice miasta Marija Bistrica. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: MARIJA BISTRICA – MEDJUGORIE

W godzinach rannych śniadanie, następnie udamy się centrum niewielkiego miasteczka Marija Bistrica, gdzie na niewielkim wzgórzu wznosi się Narodowe Sanktuarium Chorwacji – monumentalna bazylika, w której szczególnym

kultem otoczona jest figura Matki Boskiej Bystrzyckiej. Następnie przejazd do Bośni i Hercegowiny przez malownicze tereny Gór Dynarskich. Zakwaterowanie w hotelu/pensjonacie w Medjugorie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: MEDJUGORIE – WODOSPADY KRAVICA

Rano, po śniadaniu zwiedzanie Medjugorie – miejsca objawień Matki Bożej – Królowej Pokoju, która w 1981 roku ukazała się sześciorgu dzieciom. Pierwsze objawienie miało mieć miejsce w godzinach wieczornych 24 czerwca we wsi

Bijakovići, na wzgórzu Crnica należącym do parafii Medjugorie, w części tego wzgórza zwanej Podbrdo. Ukazująca się dzieciom Pani (w języku chorwackim: Gospa) miała przedstawić się im jako Błogosławiona Dziewica Maryja.

Nawiedzimy cudowne miejsce objawień – Górę Podbrdo, sanktuarium, oraz kościół św. Jakuba.

Po południu udamy się na Wodospady Kravica – to zespół wodospadów położonych na rzece Trebižat, które rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 metrów. Wodospady powstały wskutek akumulacji trawertynu. Powrót do Medjugorie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: MOSTAR - MEDJUGORIE

Rano, po śniadaniu udamy się do Mostaru. To jedno z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny położone wśród szczytów Gór Dynarskich. Skrywa piękną starówkę z czasów Osmańskich, której głównym zabytkiem jest XVI w. kamienny most (UNESCO). Spacer wśród wąskich, kamiennych uliczek, minaretów oraz kolorowych straganów wypełnionych pamiątkami z czasów tureckiego panowania. Po południu powrót do Medjugorie, czas wolny na osobistą modlitwę i kontemplację, udział w nabożeństwach wieczornych. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: DUBROWNIK

Po śniadaniu powrócimy do Chorwacji. Udamy się do Dubrownika, zwanego „Perłą Adriatyku”. Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacerując główną ulicą Stradum będziemy mieli okazję zobaczyć

imponujące zabudowania klasztoru Franciszkanów czy Pałacu Rektorów, studnię Onufrio, a także Kościół patrona miasta św. Błażeja i Katedrę Najświętszej Marii Panny. Przechodząc przez Bramę Pile zobaczymy monumentalne mury obronne, otaczające całe miasto. Po południu przejazd do Montenegro (Czarnogóra), zakwaterowanie w hotelu na riwierze czarnogórskiej. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: KOTOR – REJS STATKIEM – BUDVA

Rano śniadanie, po którym spacerować będziemy plątaniną kolorowych uliczek Kotoru, średniowiecznego miasta kupców i żeglarzy, które wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nawiedzimy również katolicką katedrę św. Tryfona, patrona Kotoru. Z miejscowej przystani udamy się łodzią do Sanktuarium Matki Bożej na Skale.

Po zakończonym rejsie powrócimy na wybrzeże adriatyckie, gdzie zawitamy do klimatycznej Budvy zwanej „Małym Dubrownikiem”, pełnej życia stolicy turystycznej czarnogórskiej riwiery. Tu starożytność miesza się ze średniowieczem, morze z potężnymi górami, dostojna przeszłość z gwarem modnych plaż, a wszystko otulone soczystą śródziemnomorską zielenią i kwiatami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: VEPRICE

Rano śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd do Chorwacji w kierunku Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Założono je w roku 1908 za sprawą biskupa Splitu i Makarski, Juraja Carića, którego ostatnim życzeniem było, aby go tu pochować. Sanktuarium znane jest także pod nazwą sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, ponieważ jaskinia oraz rosnąca tu roślinność przypominają te z Lourdes. Powstało jako votum dziękczynne za narodową pielgrzymkę Chorwatów w 50-tą rocznice objawień w Lourdes. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: TROGIR

Śniadanie, wykwaterowanie. Dalej udamy się do Trogiru, zwanego „Chorwacką Wenecją”, któremu niepowtarzalny charakter nadają gotyckie domy i renesansowe pałace pochodzące z czasów, kiedy Trogir był pod panowaniem Republiki Weneckiej z najbardziej charakterystyczną Katedrą św. Wawrzyńca. P. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Zagrzebia. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9: ZAGRZEB - POWRÓT DO POLSKI

Rano śniadanie, po nim wykwaterowanie z hotelu. Na koniec naszej pielgrzymki krótka wizyta w Zagrzebiu, spacer po stolicy Chorwacji. Po zakończonym zwiedzaniu wyjazd w kierunku Polski. Powrót do parafii w późnych godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

| CENA ZAWIERA:

• przejazd autokarem: klimatyzacja, barek (płatny we własnym zakresie), DVD, WC, rozkładane fotele

• 8 noclegów w hotelach 3*, w Medjugorie możliwy pensjonat - (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)

• wyżywienie 2 x dziennie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji

• ubezpieczenie Signal Iduna: KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami

• opiekę doświadczonego pilota

• przedstawiony program pielgrzymki

• podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i innych opłat związanych z realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania, taks klimatycznych, obligatoryjnych napiwków, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (łącznie ok. 135 EUR/os. (przy grupie 46 os) lub ok. 145 EUR/os. (przy grupie 36 os) – kwota płatna u pilota w autokarze) Podana kwota jest orientacyjna i może ulec zmianie. W trakcie trwania sezonu ceny biletów wstępu zmieniają się dynamicznie, niezależnie od Orlando Travel.

• napojów do obiadokolacji

• dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego

zachorowaniem na COVID-19 (200 PLN/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)

• wydatków własnych

• dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)

• świadczeń niewymienionych w ofercie

WAŻNE INFORMACJE:

1. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości – PASZPORT lub DOWÓD OSOBISTY

2. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.

3. Cena skalkulowana jest dla grupy 46 / 36 os.

4. Gwarantujemy rezerwację Mszy św. na trasie zwiedzania.

5. Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (ujęte w części CENA NIE ZAWIERA) z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 r. (poz. 2372, 2379).

6. Aktualne informacje dotyczące warunków wjazdu polskich obywateli na teren poszczególnych krajów znajdą Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Podróżni zobowiązani są spełnić wymienione na stronie rządowej warunki (w tym te dotyczące wymaganych dokumentów). Warunki wjazdowe, w tym obostrzenia z tytułu Covid-19, mogą ulec zmianie. W przypadku konieczności wykonania testów COVID-19 ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do bezkosztowej rezygnacji z wyjazdu.

7. Cena pielgrzymki została skalkulowana w oparciu o bieżące ceny walut i paliw. W przypadku rażących zmian tych cen, cena zostanie rekalkulowana.

Medjugorie w Bośni i Hercegowinie: Dlaczego pielgrzymują tam tłumy? -  PodróżeCZYTANIE NA DZIŚ

© 2014 Parafia Paczółtowice Realizacja: Agencja Interaktywna: WebProm